Tüm AB ve Birleşik Krallık elektrikli araç şarj istasyonları tek bir uygulamada
Case Globus IT

Proje hakkında

BONNET, AB ve Birleşik Krallık'ta bulunan elektrikli araçlar için şarj istasyonlarına doğrudan mobil uygulama aracılığıyla akıllı telefondan erişim sağlayan Londra merkezli eşsiz bir projedir. Şirketin kurucularına, elektrikli araç kullanıcılarının takdir edeceği şarj istasyonlarını bulmak ve ödemek için kullanışlı bir araç geliştirerek en cesur fikirleri gerçekleştirmelerinde yardımcı olduk.

Görev

Elektrikli bir aracı çeşitli Elektrikli Araç şarj istasyonlarında şarj etmek zor ve oldukça karışık bir iştir. Avrupa'da çeşitli ağlara ait yüzbinlerce elektrik şarj ünitesi olan benzin istasyonu bulunmaktadır. Yakıt ikmali yapmak için en yakın benzin istasyonunu bulmanız, yanınızda bu operatöre uygun bir RFID kartı (transponder) bulundurmanız ve ödeme sistemini anlamanız gerekir.


Globus IT yazılım geliştiricilerinin görevi, kredi kartından ve kullanıcının kişisel hesabından ödemeyi destekleyen, elektrikli araçlar için şarj istasyonlarının toplandığı uçtan uca bir çözüm yaratmaktı.

Uygulama

Size en yakın Elektrikli Araç istasyonlarını gösterecek ve hangi operatörde olursa olsun AB ve Birleşik Krallık'taki tüm şarj istasyonlarına erişmenizi sağlayacak bir uygulama oluşturduk.

Kullanıcı aşağıdaki ödeme seçeneklerinden birini seçebilir:

  • İhtiyaçlara bağlı olarak tarife paketlerinden biri için abonelik ücreti. Kilovat saat başına standart fiyat, tüm Elektrikli Araç yakıt ikmallerinde geçerli olacaktır.
  • Fiili olarak tek seferlik ödemeler.

RFID kartının olmadığı sistemde, Telefonunuz aracılığıyla herhangi bir şarj istasyonunda şarj işlemi kullanılabilir ve ödeme yapılabilir.


Sadece bir hesap. Tek bir uygulama. Tek ödeme Tüm AB ve Birleşik Krallık'taki Elektrikli Araç şarj istasyonlarına erişim.


Uygulamada, mevcut şarj istasyonlarını elektrikli araç şarj cihazının konnektör tipine göre arama ve filtreleme özelliği bulunmaktadır.


Bu nasıl çalışıyor

Minimum zaman alan 3 basit adım:

  1. Başlama. Sürücü, uygulamada istenen şarj noktasını seçer ve BAŞLAT düğmesine basar.
  2. Talep. BONNET, şarj etme izni almak için istasyon sağlayıcıyla iletişime geçer.
  3. Ödeme ve şarj işlemi. Eylem onaylanır ve akım şarj istasyonuna gelir.

Eğer birisi şarj istasyonunun kablosunu konnektörden çıkarırsa kullanıcı bildirim alır.Müşteri yorumu

Patrick Reich, Bonnet Ltd

"Bu süre boyunca bizimle birlikte çalışan tüm Globus IT ekibine minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Böylesine iyi organize olmuş, iyimser ve disiplinli bir proje ekibiyle çalışmak büyük bir keyifti ve Globus IT'yi arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye edeceğim. Projemizi fikir aşamasından bitmiş ürün aşamasına getirdiğimiz üstün programlama becerilerinden dolayı proje geliştiricisinden özellikle bahsetmek istiyorum. Süreç boyunca karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olacak etkili ve verimli fikirler bulma konusunda mükemmel bir iş çıkardı. Geliştirici, daha önce çalışmadığı bir teknolojiye çok hızlı bir şekilde hâkim oldu ve bu bizim için onun yeterlilik seviyesinin önemli bir göstergesiydi. Tüm organizasyonel konularda yardımcı olan ve projenin zamanında tamamlanmasını sağlayarak süreç boyunca her türlü sorunu en aza indiren proje yöneticisine çok teşekkür ederiz.

© 2023
contact@globus-it.com
Gustava Zemgala gatve, No. 74, lv-1039
Latvia, Riga
+371 64 415 295
+90 532 307 88 88
Yeşilce Neighborhood. Yunus Emre Street. No: 8/1
Kağıthane
Türkiye, Istanbul